Steve McBratanbro (mcbratan) wrote in ua_football,
Steve McBratanbro
mcbratan
ua_football

Ваш дизайн - говно (с)

  Поки народ дуріє від міжсезоння, пропоную проаналізувати дизайнерський хист українських емблеморобів і, з іншого боку, смак окремих відповідальних персон в структурі клубів. Не секрет, що страшенна колгоспність ще й досі є головним фактором вибору багатьох поважних панів з профільних комісій. Але неможливо не зауважити деяку позитивну динаміку. До розгляду беру сучасні емблеми клубів УПЛ та їх попередниці. Не розглядатиму несуттєвий рестайлінг одного з варіантів.
P.S. Звісно, що все викладене - суб'єктив, тому контра - в коменти. 
P.P.S. Взагалі, по-барабану ващщє

Отже:

1. Арсенал Київ

Було:               Стало:

Нова емблема є однією з небагатьох непоганих емблем в нашому чемпі, навіть пропри деякі НХЛівськи мотиви в самій літері А. Також завжди вважав за плюс можливість використання центрального елементу емблеми без самого щита. А стара - це тупо київський метрополітен


2. Волинь Луцьк

Було:                 Стало:
 
Особисто мені старий варіант подобався більше. Сам хрест та м'яч прорисовані краще. Добре, що у оновленому варіанті зберегли основну композицію. Нормальна шайба, для Луцька - якраз ніштяк


3. Ворскла Полтава

Було:                  Стало:
 
Колгосп видав найзагадковішу і, звісно, найколгоспнішу трансформацію. Навіщо було роздувати вже готову емблему - не знаю і, чесно кажучи, не розумію. Стара на формі виглядала краще, новий варіант (обидва) - продукт радянських секретних розробників. 1955 з крилами - взагалі провал. Краще б галушку їбанули туди


4. Динамо Київ

Було:               Стало:
 
Дуже багато всього вже написано щодо цієї зміни, тому коротко. Стара шайба асоціювалася у мене з перемогами 1997-1999  років, нова - з сучасним становищем речей. Хоча те, що клуб співпрацював з фанатами при розробці - це плюс. Взагалі, ромб непоганий. Лаконічний. 


5. Дніпро Дніпропетровськ

Було:               Стало:
 
Добре, що при зміні кольорів залишили стару емблему. Це одна з небагатьох старих емблем, яка досі виглядає непогано. Але це все стосується тільки ладді. Мудацькі м'ячики потрібно було викинути ще років 5-10 тому.

 
6. Зоря Луганськ

Було:               Стало:

Мілано-кротодрочка дизайнера народила страшенну лють. Це приклад того, як з пост-радянського зробити щось ще більш страшне і радянське, ніж було. Хоча й стара, звичайно, не набагато краща. Взагалі, якщо простежувати історію розвитку емблем "Зорі", видно, що в Луганську завжди була проблема з лого.  


7. Іллічівець Маріуполь

   Було:                       Стало:
 
Ну тут все ясно. Яка назва - таке й лого. На старий фон втулили емблему комбінату ілліча. Все ж таки чайка приємніша, ніж згадка про картавого жидочуваша. Краще б кольори команді повернули рідні.


8. Карпати Львів

Було:                     Стало:
 
Хороша емблема, яка ще років 5, думаю, протримається. Поступово втрачає сучасність. Головне, щоб при розробці нової не чіпали лева. 


9. Кривбас Кривий Ріг

Було:               Стало:
 
Емблема сувора і металургійна, як ковток криворізького повітря. Власне, всі логотипи команд металургійних заводів схожі одна на одну, як сині радянські спортивні штани. Але ця - це вже пальоний китайський адідос. Level up. Стара хз, таке...


10. Металіст Харків

Було:                     Стало:

У ситуації з емблемою хорі показують свою неперевершену латексну сутність. При перебудові команди, одним з головних факторів є покращення візуального іміджу самої команди. Емблема - основа цього процесу. Ми бачимо, що команда на підйомі, стабільно грає в Європі, зараз от взагалі залишилася єдиним українським представником. Але з року в рік суперники харків'ян продовжують бачити на грудях своїх опонентів цей пекельний кошмар. Керівницво повинно доплачувати команді за розміщення цього трешу на формі. Інсайдерська інфа - від поцілунку цього лого репаються губи. Особисто мені було б западло купувати мерч з цим лого, як би я не любив команду. Найбільш адекватний варіант нової емблеми запропонувала місцева ультра, але ж х то їх слухає. 


11. Металург Донецьк


Емблема не змінювалась з моменту заснування клубу (ну так 1996 рік, хулі). Коли на формі команди пару років тому залишили тільки щит, без зовнішнього кола з м'ячиками, виглядало краще. Думаю, скоро змінять. 


12. Оболонь Київ

Було:                       Стало:
 
Одна з кращих емблем ліги. Видно, що у керма команди сидять не старезні пердуни, а нормальні прогресивні люди. Головним критерієм є те, що її одразу сприйняли вболівальники, а особливо ультрас. Якраз вчасно змінили стару пивну етикетку. 


13. ПФК Олександрія

Було:               Стало:

Видно вперте небажання керівництва сприймати українське написання назви команди. Але літера О у такому виконанні виглядала би тупо. Без м'ячика нова виглядала би краще, як у європейських хоккейних команд.


14. Таврія Сімферополь

Було:                Стало:
 

Хороша емблема, набагато краща за стару. Знову видно адекватність зв'язки "замовник-виконавець". Думаю, для головної команди Криму є важливим розміщення республіканських символів на емблемі. Хоча зміна кольорів, звичайно, не тру. Але вже всі забули старі кольори окрім купки олдфагів.  


15. Шахтар Донецьк

Було:                         Стало:
 
Теж багато всього написано. Вцілому ребрендинг команди вважають успішним. Окрім людей, яким западло бачити на емблемі рідної команди руду піхву. Може це піхва самиці крота, хз. Італійські дизайнери явно з гумором люди.


16. Чорноморець Одеса

Було:                    Стало:
 
Перша команда, яка розмістила на своєму логотипі м'яч не з 70х, а з кінця 80х. Що особисто мені завжди подобалось. Проте стара непогано би виглядала, як тату на фанатських грудях (чи інших місцях).


Така байда 


Tags: ЧУкр, моя перша аналітика, пепел Франкова, унылое межсезонье
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 21 comments